Zrób jeden mały krok

przez | 30 września 2011

Otrzymaliśmy prośbę od organizacji, która pomaga Siostrom Benedyktynkom z Jarosławia w poszukiwaniu darczyńców i gromadzeniu funduszy na remont odzyskanego klasztoru. Wiem, że ś.p. Krzysztof Prokop był zaangażowany w pomoc dla Sióstr. Dlatego postanowiłem rozesłać tę wiadomość do Członków Towarzystwa Dzieł z serdeczną prośbą o rozważenie własnego zaangażowania w tym dziele, albo namówienie do tego któregoś ze znajomych lub partnerów biznesowych.

Siostry Benedyktynki powróciły do swojego opactwa po ponad 100 latach niebytności (kasata pod zaborami, za komuny był tam magazyn) i muszą zmierzyć się z generalnym remontem całości. Kiedy Państwo Polskie zwróciło Siostrom ich klasztor na jaw wyszedł straszliwy stan budynków – których przez cały PRL nikt nie remontował, ani nie chronił przed destrukcyjnym wpływem żywiołów.

Teraz siostry przeprowadzają remont generalny – jednakże jego suma wielokrotnie przewyższa ich skromne możliwości. Stąd też narodził się pomysł akcji: Zrob1malykrok.pl – czyli strony internetowej przez którą darczyńcy z całego kraju mogą wesprzeć Siostry Benedyktynki. Dzięki temu Siostry zebrały prawie 450 000 złotych na remont pierwszego budynku. Jest on zakończony, a jego efekty można zobaczyć tutaj.

W chwili obecnej ruszył 2. etap akcji, nakierowany na drugi budynek klasztorny, którego remont będzie kosztował kolejne 400 000 zł. Tę kwotę trzeba zebrać do końca października 2011 r., aby skorzystać z dofinansowania od Unii Europejskiej na termomodernizację i centralne ogrzewanie – chodzi o 104 000 zł.

W chwili obecnej na koncie Sióstr jest 59 789,09 zł (645 wpłat) od prywatnych Darczyńców. Do zebrania jest więc jeszcze znaczna suma, a czas nagli. Siostry Benedyktynki proszą o choćby niewielką pomoc finansowa. Każda kwota wpłacona przez wiele osób może dać sumę, która pozwoli na przeprowadzenie remontu.

 

Jak mogę pomóc

Aby wpłacić darowiznę kliknij tutaj: http://zrob1malykrok.pl/jak-pomoc/

lub zrób przelew na konto:

Klasztor Sióstr Benedyktynek
ul. Benedyktyńska 5
37-500 Jarosław

Bank Spółdzielczy w Jarosławiu
Konto 37 9096 0004 2001 0000 3766 0001

 

Siostry proszą również o przesłanie informacji o stronie Zrob1MalyKrok.pl dalej do jak największej liczby osób, a także poprzez umieszczenie wpisów na swojej stronie internetowej, blogu lub na portalu społecznościowym.

Strona internetowa pomocy dla Sióstr Benedyktynek z Jarosławia