Meeting pod hasłem „Jesteś dla mnie dobrem”

przez | 31 sierpnia 2016

„Jesteś dla mnie dobrem” – było to hasło XXXVII już „Mityngu Przyjaźni Narodów”.  Jest on organizowany dorocznie w Rimini we Włoszech przez ruch Komunia i Wyzwolenie (Comunione e Liberazione). A współorganizatorem tego wydarzenia jest się włoskie CDO.

 „Myślę, że Papież Franciszek ma rację, kiedy mówi, że jedyną rzeczą, jaka może ludzi skłonić do otwartości, jest świadectwo. Historie życia innych osób najbardziej przekonują o korzyściach płynących z pozytywnego nastawienia do bliźnich. Zresztą sama nazwa „mityng” oznacza spotkanie. Dlatego tak ważne jest umożliwienie uczestnikom tego wydarzenia kontaktu z przedstawicielami różnych środowisk, religii i kultur. W programie mamy świadectwa zarówno terrorystów, jak i krewnych ich ofiar, więźniów, ludzi doświadczających prześladowań, ale też osób organizujących pomoc dla uchodźców. Dużo miejsca poświęciliśmy Matce Teresie z Kalkuty – tak powiedziała o meetingu – Emilia Guarnieri-  prezes fundacji organizującej to wydarzenie.

Jedna z wystaw została przygotowana przez naszych włoskich partnerów z CDO. Więcej pod linkiemhttp://www.meetingrimini.org/default.asp?id=904&item=6509

Jest to jedno z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych przez CDO w przestrzeni publicznej. Organizowany od 1980 roku Meeting jest największym w Europie wydarzeniem o charakterze kulturalno-społecznym.

Znany jest już termin przyszłorocznej edycji Meetingu to 20 – 26 sierpnia 2017 r.